Cateheza „Despre Ingeri” la Biserica noastra

Cu binecuvantarea Preasfintitului Ambrozie, Episcopul Giurgiului, in data de 30 octombrie 2013, la Biserica noastra a avut loc o seară catehetică intitulată „Lăsaţi copiii să vină la Mine!”. Evenimentul a debutat cu intonarea Imnului Acatist in cinstea Sfintilor Martiri Brâncoveni și a continuat cu abordarea temei mai sus amintite. Tot din binecuvantarea Preasfintitului Ambrozie a participat la prima parte a catehezei si PC Pr Georgian Tudor.

La aceasta cateheza au participat peste 100 de persoane, elevi de la clasa 0 pana la liceu insotiti de doamnele profesoare, de parinti si de bunici, dar si enoriasi din parohie.

Copiii au primit din partea parohiei dulciuri si sucuri si s-au bucurat de o seara minunata.  De asemenea au promis cu totii ca vor participa si pe 13 noiembrie la urmatoarea cateheza, in care vom vorbi despre zilele creatiei.

Acest articol a fost publicat în Anunturi, Evenimente, STIRI-ANUNTURI. Salvează legătura permanentă.