Slujba CANONULUI CEL MARE in biserica noastra

Prima saptamana a Postului Mare a debutat si in biserica noastra cu o serie de slujbe specifice acestei perioade.

Astfel, credindiosii au putut sa participe miercuri si vineri dimineata la Liturghia Darurilor mai Inainte Sfintite, Liturghie cu o randuiala speciala, care se savarseste doar in Postul Pastelui. Aceasta Liturghie se va oficia, ca si in anii trecuti, in fiecare miercuri si vineri, pana in Saptamana Patimilor.

Tot in aceasta saptamana s-a citit si in Biserica noastra   Canonul cel Mare al Sf. Andrei Criteanul, iar vineri seara, ca de obicei s-a savarsit Taina Sf. Maslu, slujbe la care  au participat numerosi credinciosi.

Mai multe imagini gasiti la Galeriile foto.

 

Acest articol a fost publicat în Anunturi, Stiri, STIRI-ANUNTURI. Salvează legătura permanentă.